вівторок, 25 вересня 2018 р.

U16 AFC Cup: Другий тур


Таїланд - Малайзія 4:2

1:0 - Муеанта, 3; 1:1 - Лукман Хакім, 12; 2:1 - Муеанта, 21; 2:2 - Кайроннісам, 48; 3:2 - Тонґбаї, 57; 4:2 - Яннґам, 85

Таїланд: 1-Анучид Тавесрі, 2-Артіт Буа-нґам, 3-Чатмонґкол Руенґтанароте, 4-Кіттічай Яйді, 5-Джаккрапонґ Санмахунґ, 7-Танатун Тумсен, 8-Саравут Саоварос, 9-Вараґон Тонґбаї (17-Апідет Яннґам,76), 10-Супанат Муеанта, 13-Танакріт Лаоркаї (14-Пуннават Чоте,39), 15-Танарат Тумсен (11-Кіттіпонґ Кетрада, 81)

Малайзія: 21-Абдул Алім, 3-Фірдаус Рамлі, 5-Мухаммад Харіз (4-Алі Імранб,60), 7-Мухаммад Нажмудін (9-Мухаммад Амірул,56), 8-Фірдаус Кайроннісам, 10-Лукман Хакім, 11-Мухаммад Аліф, 12-Мухаммад Раймі, 14-Ахмад Зікрі, 16-Умар Хакім , 19-Харіт Наем (18-Моххамад Сьюкур,36)

Після першого туру малайзійські журналісти із сумом порівнювали кількість глядачів на матчах господарів турніру (700) та індонезійців, яких приїхало підтримати кілька тисяч уболівальників. Наставник збірної Малайзії філософськи зазначив, що його хлопці звикли грати на порожніх стадіонах, але все-таки закликав прийти їх підтримати в наступному поєдинку. Зібралося більше дев’яти тисяч, і наче навмисно усе пішло шкереберть ледь не з самого початку.

Дуже швидко Муеанта знову нагадав, що будь-який безхазяйний м’яч у штрафному чи біля нього миттєво стає здобиччю цього форварда. Гол у відповідь забивав уже лідер атак господарів турніру. Лукман Хакім вдало розташувався між захисниками й пробив головою після хорошої подачі Аліфа з правого флангу.

Однак на відміну від попереднього матчу, цей гол не допоміг малайзійцям встановити контроль над грою. Ця комбінація залишилася чи не єдиним цікавим здобутком у першому таймі. З появою Кіттічая Яйді в центрі захисту спокійніше стало у цій зоні, не гірше зустрічали суперників й півзахисники, а невтомний Муеанта забив знову, тож перший тайм команда Таїланду виграла закономірно.

Малайзія додала на старті другої половини й не забарилася із результативною комбінацією. І вже наступної хвилини Лукман Хакім занадто різко пішов у боротьбу й отримав червону картку. Вочевидь бажання віддячити вболівальникам зіграло злий жарт із командою в цілому до перерви й з одним із її лідерів одразу після відпочинку. У діях малайзійців було більше нервів, менше злагоджености, ніж у першому матчі. Команда ж Таїланду, навпаки, суттєво додала балансу своїй грі. Після третього м’яча тайців господарям зрідка вдавалося створити щось гостре в атаці. А серія помилок, що призвела до четвертого пропущеного, взагалі була фантасмагоричною.

Таджикистан - Японія 0:0

Таджикистан: 1-Мухріддін Хасанов, 2-Жонібек Шаріпов, 4-Мухаммадрасул Літфуллаєв, 5-Шахрон Назаров, 7-Емомалі Ахмадхон, 8-Нідойор Забіров, 9-Рустам Соїров (19-Іброхім Закіров,93), 10-Іслом Заїров, 13-Амадоні Камолов, 14-Шарифбек Рахматов (20-Оздобек Панжиєв,87), 22-Ісроїл Холов (11-Шонрух Сангов,83)

Японія: 23-Таїсі Брендон Нодзава, 3-Ріку Ханда, 5-Юске Ісіда, 6-Асахі Йококава, 9-Кейта Накано, 11-Кураба Кондо, 13-Шунске Міто (7-Какеру Ямаучі,80), 16-Сако Маайя, 17-Нао Ямада (4-Косіхіро Сумі,46), 18-Ріотаро Аракі, 19-Юске Аокі (10 Дзюн Нісікава,64)

Масштабні зміни у складі були б зрозумілішими у таджицької команди, яка програла 2:6 у першому турі. Натомість сім замін, порівняно з матчем проти Таїланду, зробив наставник японської збірної. Це не вплинуло якось кардинально на структуру гри чи методи роботи в атаці і можна лише припускати, чи такою самою була б якість цих дій, якби на поле вийшов інший склад.

Справа в тому, що налякані шістьма пропущеними м’ячами, цього разу таджицькі футболісти вийшли насамперед дбати про власні ворота. Будь-який рух у напрямку чужих воріт був ситуативним. Від нього не відмовлялися зовсім, але й пріоритети були розставлені дуже чітко. Зони на своїй половині були перекриті так, що японцям це могло нагадати токійське метро в годину пік. Вони старанно намагалися пробити цю стіну, однак украй рідко проходили справді загострювальні передачі, а моментів для взяття воріт майже не було.

Індія - Іран 0:0

Індія: 23-Нірадж Кумар, 2-Мойранґтем Тойба Сінґх, 4-Шабас Мутедат (3-Харпріт Сінґх, 67), 5-Ґуркірат Сінґх, 6-Вікрам Партап, 7-Раві Бахадур Рана, 8-Бекей Орам, 9-Рідж Де Мелло (13-Харпріт Рулбір, 83), 11-Ґівсон Сінґх (10-Лалчанхіма Сайло,73), 14-Рікі Шабонґ , 16-Бікаш Юмнам

Іран: 1-Амірхоссейн Нікпур, 2-Амірхоссейн Азізі, 3-Мохаммад Амін Хозбайї, 5-Хоссейн Шаверді, 6-Амір Шабані, 7-Аліреза Бав’єх (9-Махді Сейєді, 79), 10-Ясін Салхані, 11-Хоссейн Хаджизаде Хорасані (18-Аріа Барзегар, 62), 16-Амірреза Ісламталаб, 17-Амір Джафарі (19-Амін Дусталі, 56), 20-Аболфазл Алізаде

Результати першого туру визначили стратегію команд на цей матч. Індія починала досить активно, але тривало це хвилин десять. Потім команда потроху зменшувала активність в атаці. Адже нічия аж ніяк не шкодила шансам на вихід до чвертьфвналу. А от іранцям у пошуках перемоги слід було позбавлятися млявости стартового поєдинку.

І у цьому матчі був 15-хвилинний відрізок, коли здалося, що це їм цілком до снаги. З 16-ї до 31-ї хвилини створили три хороших моменти, у грі команди з’явилася непогана взаємодія в атаці. Щоправда згодом усе було хіба що ледве покращеною копією невдалого поєдинку з Індонезією.

Порятунок, здавалося, впав із неба, коли іранці заробили пенальті. Але й тут нічого не вийшло, бо Нірадж Кумар парирував удар Бав’єха. А упродовж чотирьох компенсованих хвилин чудові нагоди здобути перемогу мали вже індійські футболісти.

Індонезія - В’єтнам 1:1

0:1 - Хуат Ван Хан, 31; 1:1 - Сутан Дієго Зіко, 50

Індонезія: 21-Ернандо Арі, 2-Аміруддін Багас, 3-Мохаммад Юдха, 4-Команґ Теґу, 5-Фаділа Нур, 6-Давід Маулана, 7-Аманар Абділла (9-Сутан Дієго Зіко, 46), 8-Андре Октавіансья, 15-Мухаммад Салман (17-Хамза Медарі, 33 (11-Мохаммад Супріаді, 87)), 18-Бріліан Неґьєнта, 20-Аміруддін Багус

В’єтнам: 1-Нуен Зві Йон, 3- Ваа Куо Дан, 4-Ґіап Туан Юн, 5-Ву Тьєн Лон, 6-Нуен Ван Ту, 8-Ноу Дук Хуан (12- Дін Тан Трон), 10-Хуат Ван Хан, 11- Нуен Куо Хуан (16-Дау Нок Тан, 70), 15- Ноу Тан Тай, 19-Ха Трон Хоу, 21-Чин Куан Чуон

Зустріч двох представників регіону АСЕАН нагадала про поступовий прогрес команд цієї частини азійського континенту. В’єтнамці взимку досягли раніше нечуваного успіху на чемпіонаті Ю23, індонезійці у першому турі цього турніру абсолютно заслужено переграли іранців й вже могли вважатися фаворитами у протистоянні з командою В’єтнаму. Зрештою саме так сприймали розподіл ролей учасники матчу. Більше володіла м’ячем збірна Індонезії, працювала з ним досить динамічно, але суперник непогано захищався, а за сприятливої нагоди міг запропонувати щось своє.

У цій активній боротьбі бракувало ударів по воротах, однак вдосталь було грамотних переходів від однієї фази гри до іншої у виконанні обох команд. В’єтнамці вийшли вперед після блискучого удару зі штрафного й знадобилося дещо не менш ефектне, аби відновити рівновагу.

Вихід вже легендарного Сутана Дієго Армандо Зіко дуже швидко мав бажаний ефект. Його роботі з м’ячем у цьому епізоді аплодували б і генії, на честь яких назвали індонезійського форварда. За рахунку 1:1 і сам Зіко, і Багус будь-що прагнули забити переможний м’яч і забезпечити команді вихід до чвертьфіналу, але, і це насамперед стосується Багуса, бувало робили це, не помічаючи партнерів. Із іноді аж занадто індивідуальними діями захист в’єтнамської команди впорався без особливих проблем. Щоправда в атаці нічим було похвалитися майже до останніх хвилин, коли свіжий Дау Нок Тан спочатку пробив у штангу, а потім змусив попрацювати Ернандо Арі.

Австралія - Ірак 2:1

1:0 - Люк Дузел, 67; 2:0 - Ноа Ботич, 74; 2:1 - Абдул Раззак Касім, 80 (пен)

Австралія: 12-Адам Павлешич, 2-Джейден Кухарськи (23-Томас Ламбіріс, 93), 3-Деніел Волш, 6-Раян Тіґ, 7-Трістан Хаммонд, 8-Біркан Кірдар, 9-Ноа Ботич, 10-Люк Дузел (19-Джейден Ґорман, 75), 11-Джошуа Варга (21-Джозеф Родді, 62), 15-Джордан Кортні-Перкінс, 16-Адам Леомбруно.

Ірак: 1-Хасан Аль-Хамадані, 2-Мустафа Наджм Абудлріда, 3-Муртада Мохамед Алі, 4-Хуссейн Джасім Аль-Латіф, 6-Хуссейн Халід Альмаґед, 8-Абдул Раззак Касім, 14 - Хуссейн Садік Басетмі (9-Хасем Мохаммед, 46), 16-Алі Кадім Джоні, 17-Алі Джасім Елайбі, 18-Ясін Акрам Хуссейн (7-Абдулла Зейяд, 66), 20 Амір Хасан Фенджан (19-Амір Мохамед Хнет, 57)

Два абсолютно різних тайми. Пов’язано це з вилученням центрального захисника іракців Алі Кадіма (у минулому турі він грав на лівому фланзі). До перерви команди постійно обмінювалися гострими випадами та небезпечними моментами. Трохи краще у такій грі виглядали іракці. Абдул Раззак Касім грамотно розпоряджався м’ячем у центрі поля, на лівому фланзі швидкістю й технікою виділявся Ельайбі. У першій половині іракці завдали кількох небезпечних ударів й в усіх випадках надійно зіграв Павлешич, який замінив у воротах Ахмада Талєба. В свою чергу австралійці влучили у перекладину і потім ще загрожували воротам суперника.

Вилучення Алі Кадіма пов’язане з однією не надто логічною рисою у грі іракських ценртбеків. Занадто часто й без особливої потреби вони мчали зустріти атаку біля центральної лінії і діяли у таких епізодах менш розсудливо, аніж в межах штрафного майданчика. Саме такий різкий підкат призвів до другої жовтої шістнадцятому номеру іракців.

Після цього у збірної Австралії з’явилася можливість комфортніше розташуватися на чужій половині, частіше контролювати м’яч поблизу штрафного майданчика. Залишалося дізнатися, чи зможуть вони цими перевагами скористатися. Дві хороші комбінації стали більш ніж переконливою відповіддю. І відзначити у них можна не тільки завершальні удари, а й передачі спочатку Хаммонда, а потім Дузела.

Гол іракців став наслідком невгамовности Ельайбі, який заробив пенальті, але у меншості розраховувати на щось вагоміше було майже нереально.